Středisko chytrých aktivit

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Projekty > Středisko chytrých aktivit

Středisko chytrých aktivit Tento název ukrývá:

  1. Činnost, kterou město Vrbno podporuje rozvoj vzdělanosti a snížení nezaměstnanosti, resp. zvýšení zaměstnatelnosti obyvatel mikroregionu Vrbensko
  2. Prostory, které pro tuto činnost město vybudovalo.

Vrátíme-li se na začátek, stál zde pocit představitelů města, že je potřeba podpořit obyvatele v aktivnímu přístupu k vlastnímu osobnostnímu rozvoji a rozhodovalo se o tom, jak tuto podporu uskutečnit. Tento záměr pomalu dostával obrysy a vyloupl se na světlo díky příležitosti zpracovat a podat projekt „Vzdělaností a informovaností k prosperitě“(odkaz) v rámci Společného regionálního operačního programu (SROP). Díky tomuto programu se nakonec podařilo získat velkou část finančních prostředků a vybudovat nástavbu na stávající mateřské škole ve Vrbně pod Pradědem.

Cíl:

Vznik centra celoživotního vzdělávání přístupného všem obyvatelům regionu, dostupné informace a vzdělávání pro podnikatele, rozvoj podnikatelského prostředí, snížení nezaměstnanosti, vznik společenského a kulturního centra regionu.

V nově vybudovaných prostorech vznikl jednací či přednáškový sál, počítačová a jazyková učebna a další učebna. Samozřejmostí je zajištění bezbariérového přístupu a parkovacích míst.

Obsahová náplň střediska je tvořena za pomoci dalšího projektu: „Vrbno pod Pradědem – Dveře k dalšímu vzdělávání“, který je financován z Evropského sociálního fondu, OP Rozvoj lidských zdrojů.

V rámci provozu vzdělávacího centra jsou nebo budou realizovány jazykové a počítačové kurzy, kurzy dalšího profesního vzdělávání a ve spolupráci s partnerem tohoto projektu Slezskou univerzitou Opava je zde také otevřena Univerzita 3. věku. Mohou zde také být konány přednášky, workshopy, semináře, programy pro děti, zasedání městského zastupitelstva a jiné aktivity.

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY