Středisko chytrých aktivit
Drobečková navigace

Úvod > Nová struktura > Projekty > VaIkP

Projekt Města Vrbna pod Pradědem:

Vzdělaností a informovaností k prosperitě“

V ulici Ve Svahu ve Vrbně pod Pradědem se na stávající mateřské škole buduje nádstavba, která po dokončení bude sloužit jako centrum celoživotního vzdělávání. Celoživotní vzdělávání je v současnosti pojmem často používaným a v našem regionu dosud scházejícím a přitom potřebným. Vzdělávání je totiž jednou z hlavních možností, jak se připravit na vstup na pracovní trh nebo jak svou pozici na tomto trhu vylepšit.

V nově vybudovaných prostorech vznikne jednací či přednáškový sál, počítačová a jazyková učebna a další učebna. Samozřejmostí je zajištění bezbariérového přístupu a parkovacích míst.

V rámci provozu vzdělávacího centra budou realizovány jazykové a počítačové kurzy, kurzy dalšího profesního vzdělávání a ve spolupráci s partnerem tohoto projektu Slezskou univerzitou Opava bude také otevřena Univerzita 3. věku pro zájemce dříve narozené. Mohou zde také být konány přednášky, workshopy, semináře, programy pro děti, zasedání městského zastupitelstva, využití je široké.

Tato stavba může být realizována díky získání dotačních prostředků ze Společného regionálního operačního programu (SROP).

Věříme, že aktivita tohoto typu  bude pro region přínosem. Uvítáme vaše náměty na možné vzdělávací kurzy, o které by jste měli zájem či přednášku, kterou by jste zde chtěli uspořádat. Náměty očekáváme zejména od obcí, podnikatelů, škol, ale i široké veřejnosti. Náměty můžete zaslat na podatelnu Městského úřadu ve Vrbně pod Pradědem (podatelna@vrbnopp.cz) nebo zaslat na níže uvedenou e-mailovou adresu.

 

Ivana Metelková

externí spolupracovník města

v oblasti dotačního poradenství

a vedení realizovaných projektů

imetelkova@centrum.cz

 

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY